Vytisknout

Kadeti skončili v kraji čtvrtí

V uplynulé neděli byla finálovým turnajem v Brně zakončena krajská soutěž kadetů. Břeclaváci vstupovali do konečného play-off z 5. místa po základní soutěži. Bohužel, díky zranění, nemoci a jiným aktivitám některých, jsme odjížděli na tento turnaj v minimálním počtu 6 hráčů. Jak se ale říká „Vše zlé, je k něčemu dobré." Všichni co se zúčastnili, měli tak zaručeno stálé místo na hřišti J

V prvním zápase nás čekal tradiční rival ze Znojma. Do tohoto zápasu se naše Lokomotiva rozjížděla velmi pomalu a první set prohrála. V dalších dvou setech se ale díky bojovnosti štěstí přiklonilo na naši stranu a zaslouženě jsme vyhráli 2:1.

Vítězství znamenalo posun do první čtverky a další zápas proti vedoucímu týmu základní části – Volejbalu Brno B. S vědomím, že v tomto zápase už nemáme co ztratit, jsme do prvního setu nastoupili odvážně a s chutí. Soupeř byl tak překvapen naším zarputilým odporem, že než se stačil vzpamatovat, podlehl v koncovce prvního setu nejtěsnějším rozdílem 25:23. V dalších dvou setech již Brno potvrdilo svoji výškovou, věkovou i herní převahu a udolalo nás 2:1.

Poslední zápas o 3. místo jsme sehráli proti Drásovu. Tento zápas by se dal charakterizovat heslem „Vítězství ducha nad hmotou". Naši hráči se v předchozích dvou zápasech maximálně vydali z veškerých sil a museli tak přimět hýbat unavená těla, aby omezili množství našich chyb. Střídat nebylo koho, tak si musel vybojovat každý svůj boj sám se sebou. S týmovým přístupem se to nakonec podařilo a po táhlém urputném boji jsme zvítězili opět poměrem 2:1.

Odměnou za celodenní nasazení a výdrž jim bylo 3. místo na finálovém turnaji Jihomoravského přeboru kadetů. Díky tomuto umístění se kluci posunuli v konečném dlouhodobém hodnocení na 4. místo. Obě umístění lze považovat za famózní výsledek tohoto týmu složeného z kluků tří ročníků, mezi které spadají i letošní žáci. Na začátku by takový tip dal málokterý volejbalový fanoušek J, proto je nutné kluky maximálně pochválit. Na úspěchu se podíleli tito hráči: Dan Fabikovič, Ríša Struška, Tom Wozar, Petr Prokeš, Šimon Vydra, Tonda Wagner, Táďa Mank, Pavel Kurial, Toník Klimeš a Štěpán Omelka.