Vytisknout

Ženám Lokomotivy se nedaří

Břeclavské volejbalistky čekal o víkendu další těžký zápas, tentokrát zajížděly do vzdáleného Hronova. Domácí volejbalistky jsou sice nováčkem první ligy, ale od úvodu ročníku předvádí kvalitní hru. Ve druhém kole dokázaly v Brně porazit favorizovanou VK Moravskou Slávii 3:1. Volejbalistky Břeclavi přijely na sever Čech již bez hostujících hráček Pospíšilové a Najbrtové, které si plní své hráčské povinnost v extraligovém VK SG Brno. Chyběla také smečařka Michaela Bábíčková. Lokomotivu naopak doplnila blokařka VK KP Brno Simona Holečková. Břeclavský tým měl k tomuto dvojzápasu opět novou sestavu se čtyřmi blokařkami a nedostatkem smečařek. Proto Šárka Rylichová nastoupila na postu smečařky a Simona Holečková na postu univerzálky. Z organizačních důvodů nemohla do úvodního setu nastoupit první nahrávačka Lokomotivy Lucía Slobodová, kterou nahradila Tereza Hunkařová. Tyto komplikace hostující tým vyburcovaly k maximální herní koncentraci. Ta se projevila ve druhé polovině úvodního setu, kdy domácí tým nestačil na bojující Lokomotivu a prohrál 19:25. Nepsané trenérské pravidlo"vítězná sestava se nemění" způsobilo to, že Slobodová zůstala na lavičce i ve druhém setu. V něm se Břeclavi opět dařilo, vedla už 22:20. Toto vedení však neuhájila a v koncovce prohrála 23:25. Do třetího setu už naskočila první nahrávačka Lokomotivy Slobodová a boj pokračoval. Lokomotiva ztratila třetí set až v dramatické koncovce, kterou prohrála 25:27. I poslední set byl vyrovnaný. Za stavu 20:19 se, ale domácí volejbalistky bodově utrhly a vyhrály 25:19.

VK Hronov - TJ Lokomotiva Břeclav „A" 3:1 (-19,23,25,19)

Sobotní odveta přinesla opět bojovný volejbal. Zaplněná Hronovská sportovní hala hnala domácí tým za dalším bodovým ziskem. Nutno podotknout, že někteří diváci se chovali vůči hostům nesportovně. Při hře Břeclavanek pískali a nesportovně na hostující volejbalistky pokřikovali. V prvních dvou setech tato atmosféra břeclavské hráčky opět vyburcovala k výbornému výkonu. Zaslouženě vyhrály první dva sety shodně 25:21 a měly dobře rozjetý i třetí set, když vyhrávaly 17:15. Domácí hráčky se však nevzdávaly a na straně Břeclavi se začal projevovat nedostatek smečařek. Lokomotiva začala mít problém s příjmem podání, což znemožnilo kvalitní útok středem sítě a utkání se začalo lámat ve prospěch domácího Hronova. Ten vyhrál důležitý třetí set 25:22 a vítězství si už nenechal ujít. Na soupeřově palubovce se body získávají těžko a Lokomotiva měla tři body na dosah, ale nakonec veze z Hronova pouze bod jeden.

VK Hronov - TJ Lokomotiva Břeclav „A" 3:2 (-21,-21,22,18,7)

Sestava TJ Lokomotiva Břeclav: nahrávačka – Lucia Slobodová, smečařky- Jana Šánová a Tereza Hunkařová, blokařky- Šárka Rylichová, Ivana Lucká a Romana Lucká, diagonální hráčka - Simona Holečková a libero týmu - Hana Moláková.