Vytisknout

Stříbro z „Krajského poháru mládeže“

dobré umístnění z družstev našeho oddílu Lokomotiva Fosfa Břeclav mělo nově složené družstvo juniorek. To si v minulém kole zajistilo účast ve finálové skupině, kde se hrálo o 1. až 4. místo. Do úvodního zápasu finálové skupiny nevstoupily břeclavské volejbalistky dobře, když po prvním setu prohrávaly s VK Prostějov 1:0. Změnou v sestavě a zlepšenou hrou dokázaly však vyrovnat na 1:1 a v rozhodujícím třetím setu si už nenechaly vítězství utéct a porazily Prostějov 2:1. V dalším zápase jasně porazily TJ Junior Brno 2:0 a v posledním zápase nestačily jen na juniorky VK KP Brno, kterým podlehly 2:0. Z celkem zúčastněných dvanácti juniorských družstev bylo pořadí na stupních vítězů toto:
1. VK KP Brno
2. Lokomotiva Fosfa Břeclav
3. VK Prostějov
Turnaje žákyň se zúčastnilo i družstvo Lokomotivy Fosfa Břeclav. To po minulém kole už nemělo medailové ambice a tak naše mladé volejbalistky získávaly v druhé skupině cenné herní zkušenosti.
Také břeclavští junioři se na tomto turnaji připravovali na novou sezónu, ve které budou nastupovat k zápasům první ligy.