Vytisknout

Pohár 7. tříd - 1. kolo

V neděli 3. listopadu se v Brně na ZŠ Novolíšeňské odehrálo první kolo Poháru sedmých tříd. Pod vedením trenérky Moniky Floriánové se ke svému druhému šestkovému turnaji vydaly tyto hráčky: Nikola Hanáková, Kristýna Floriánová, Michaela Kardosová, Vendula Pazderová, Anna Lubalová, Lucie Podroužková a Veronika Jaborníková.

Prvním soupeřem Břeclavi bylo družstvo DDM Vyškov B. Naše dívky byly zprvu zaskočené, když zjistily, že proti nim stojí tým složený pouze z chlapců. Ale s prvními uhranými body se jejich obavy rozplynuly a zjistily, že i proti klukům se dá hrát. Dařil se jim útok, obrana, servis i příjem. Celý zápas byl velice vyrovnaný, ale díky nedostatku herních zkušeností Břeclavanky s Vyškovem těsně prohrály (Břeclav - Vyškov 24:26 a 22:25).

Náš další soupeř bylo družstvo domácích ze ZŠ Novolíšeňská B. Ve druhém zápase se projevila skutečnost, že na servisu máme velké nedostatky, díky čemuž jsme přišli o hodně důležitých bodů. Celkový herní projev už byl ale mnohem lepší, dívky byly rozehrané a i přes pokažené servisy nebo příjem držely při sobě a povzbuzovaly se. Druhý zápas dokázaly vyhrát poměrem 25:15 a 25:13.

K poslednímu zápasu nastoupily hráčky Lokomotivy proti VK Královo Pole M. Průběh tohoto utání byl velice podobný předchozímu. Na holkách sice byla znát únava, ale dokázaly v sobě najít poslední zbytky sil a zabojovat. I když v prvním setu pokazily devět servisů, dokázaly celý zápas vyhrát poměrem 25:21 a 25:11.

Všem děvčatům patří veliká pochvala za bojovnost a předvedené výkony!

Monika Floriánová