Vytisknout

2. kolo KP Žákyň

V sobotu 9. 11. odjelo družstvo žákyň A ke svému druhému kolu krajského poháru do Brna. Na ZŠ Vejrostova tentokrát Břeclavačky změřily síly s týmy z Boskovic, Vítovic a s domácími Brňačkami.

V prvním zápase nastoupily naše holky proti Boskovicím. Oba sety vypadaly velmi podobně. Vyrovnané skóre do poloviny setu a v kocovkách bodová série a odskočení Boskovic. (Boskovice - Břeclav 2:0)

Ve druhém zápase to v prvním setu vypadalo, že je na hřišti jen jeden tým. Proti našim nastoupila domácí děvčata ze ZŠ Vejrostova, která byla na první pohled mnohem vyspělejší než naše hráčky. Do servisu se domácí opíraly tak silně, že jsme jim nedokázaly klást žádný odpor. Přihrávka se nedařila, a tak jsme se nedostaly vůbec do hry. Ve druhém setu se ale obraz hry změnil. Soupeřkám už servis tak nevycházel, naše holky tudíž mohly hrát svou hru a ukázalo se, že v mezihře domácí nejsou tak silné jako na servisu. Druhý set jsme vyhrály a ve třetím se nám také dařilo. Kvalitní a hlavně bojovnou hrou se podařilo zvítězit i ve třetím setu a celý zápas tak vyhrát 2:1.

Třetí zápas proti nám nastoupil asi nejslabší tým z Vítovic. Našim holkám se dařilo ve všech herních činnostech, celý první set si udržovaly mírný náskok a zaslouženě ho vyhrály. I ve druhém setu jsme se rychle dostaly několik bodů nad soupeře, a tak jsme mohly prostřídat sestavu, aby si zahrály všechny hráčky alespoň na chvíli. Přes drobná zaváhání jsme v koncovce dokázaly uhrát i druhý set a zvítězily v celém zápase 2:0.

V konečné tabulce jsme se umístily na třetím místě. Tři družstva měla shodný počet vyhraných i prohraných zápasů, a tak o pořadí rozhodovaly uhrané míče. (Žákyně A zůstávají ve třetí výkonnostní skupině i v příštím kole.)

Žákyně B jely tentokrát do Znojma. Na ZŠ v Příměticích měly kromě domácích Znojemaček za soupeře ještě družstva z Kuřimi a Šlapanic.

Výsledky zápasů žaček B:

Znojmo Přímětice - TJ Lokomotiva Břeclav B 2:0 (20, 14)

Lok. Břeclav B - Šlapanice 1:2 (-15, 24, -6)

DDM Hipo Kuřim - Lok. Břeclav B 0:2 (10,13)

Ve třech zápasech bohužel dokázaly naše holky zvítězit pouze v jednom setu, což je odsunulo na poslední místo tabulky a v příštím kole budou zařazeny v šesté výkonnostní skupině.