Vytisknout

Volejbalistky Lokomotivy konečně bodovaly

V pátek 8. listopadu 2013 pokračovala v Břeclavi I. liga žen. Volejbalový tým TJ Lokomotiva Břeclav při dlouhém čekání na výhru hostil tým SK p.e.m.a. Opava. Severomoravanky byly před tímto zápasem v průběžné tabulce na čtvrtém místě a volejbalistky Lokomotivy uzavíraly tabulku na šestém místě. V letošním rozlosování soutěže to bylo teprve druhé přestavení Břeclavanek před domácím publikem a tak toho chtěli domácí využít k plnému bodovému zisku. V uplynulém týdnu se ženy Lokomotivy plně soustředily na odstranění chyb z předešlých zápasů. Zejména se zaměřily na zlepšení příjmu podání a kompaktnost bloku, který dříve býval silnou zbraní domácích.

Hráčky Lokomotivy naskočily do úvodu zápasu plně koncentrované. Od začátku prvního setu dobře zvládaly příjem podání. Děvčata tak mohla početnému publiku předvést pestrou útočnou hru. Kvalitním útokem si vytvořila několikabodový náskok. Za stavu 13:7 přinutila hostující tým přerušit hru oddechovým časem. I přes toto přerušení hry břeclavské volejbalisky výborným výkonem vyhrály první set 25:11. Hra druhého setu byla vyrovnaná od začátku až do konce. Hosté zlepšili hru a žádnému ze soupeřů se nedařilo bodově odskočit. O osudu druhého setu rozhodla až dramatická koncovka, ve které měli více štěstí hosté a vyhráli 26:24. Ve třetím setu se Břeclavanky opět vrátily k bezchybné hře z prvního setu. Hned od úvodního hvizdu rozhodčích vnutily hostům svou hru a v klidu kontrolovaly průběh třetího setu, který jasně vyhrály 25:16. Opava se však nevzdávala. Ve čtvrtém setu Slezanky opět vyrovnaly hru a vítězství setu a celého zápasu se zrodilo až v koncovce setu. Koncentrovaným a bezchybným výkonem břeclavské hráčky bodově odskočily na 22:19 a získaný náskok si už pohlídaly. Zvítězily 25:21. V tomto zápase předvedly volejbalistky Lokomotivy nejlepší výkon v sezóně a zaslouženě vyhrály 3:1 a vybojovaly své první ligové vítězství v této sezóně.

TJ Lokomotiva Břeclav „A"- SK p.e.m.a. Opava 3:1 (11, -24, 16, 21)

V sobotu 9. listopadu 2013 nastoupily oba celky k odvetnému utkání. Hráčky Lokomotivy pokračovaly ve výborném výkonu, brzy vedly 13:5 a 21:16. První set tak dovedly k vítězství 25:17. Ještě lepší volejbal předváděl domácí tým ve druhém setu. Hráčky Lokomotivy na palubovce dominovaly ve všech herních činnostech a za dvacet minut ukončily druhý set přesvědčivě 25:13. Tým Opavy na rozjetou Lokomotivu nestačil ani ve třetím setu. I když domácí diváky v koncovce setu lehce zamrazilo, to když domácí trochu polevili a hosté se dotáhli na nepatrný bodový rozdíl 22:20. Lokomotiva si však vítězství nenechala ujít a získala i třetí set poměrem 25:22. Základem tohoto cenného vítězství byl bojovný a plně koncentrovaný výkon celého týmu, který se vyvaroval nevynucených chyb.

TJ Lokomotiva Břeclav „A"- SK p.e.m.a. Opava 3:0 (17, 13, 22)

I příští utkání odehrají volejbalisky Lokomotivy na domácí palubovce. V pátek 15. listopadu 2013 v 19 hodin a v sobotu 16. listopadu v 8:30 hodin 2013budou ve sportovní hale na Veslařské ulici hostit tým Tatran Střešovice.

Sestava TJ Lokomotiva Břeclav: nahrávačky – Lucia Slobodová, Petra Dubinová, smečařky- Jana Šánová, Michaela Bábíčková, Ivona Pospíšilová a Tereza Hunkařová, blokařky- Šárka Rylichová, Ivana Lucká, diagonální hráčka - Simona Holečková a libero týmu - Hana Moláková.

Ivan Rylich

Další výsledky: Juniorky KP:

Výborný dvojzápas zahrály také břeclavské juniorky. Své zápasy odehrály v sobotu po úspěšném vystoupení žen Lokomotivy a dokonale je napodobily. Po výborném výkonu dvakrát porazily favorizovaný tým VK KP Brno.

TJ Lokomotiva Břeclav – VK KP Brno 3:1 (24,-10,20,20)

TJ Lokomotiva Břeclav – VK KP Brno 3:0 (22,17,20)