Vytisknout

Praha nestačila na Břeclav

V pátek 15. listopadu 2013 pokračovala v Břeclavi I. liga žen. Volejbalový tým TJ Lokomotiva Břeclav po zlepšeném výkonu z minulého týdne, kdy dvakrát porazil Opavu, věřil, že přidá další body do tabulky. Tentokrát břeclavské volejbalistky hostily soupeřky z hlavního města TJ Tatran Střešovice. V říjnovém souboji těchto dvou soupeřů odjely Břeclavanky z Prahy poraženy a tak chtěly hráčky Lokomotivy doma bodovat. V prvním setu to však tak nevypadalo.

Úvod zápasu se domácím nepovedl. Hosté se bodově utrhli a Lokomotiva je už nedohnala a v koncovce prohrála 23:25. Zcela jiný volejbal předváděly divákům Břeclavanky ve druhém a třetím setu. Od úvodních míčů druhého setu Lokomotiva vnutila soupeři svoji hru a trvale si udržovala náskok tří až pěti bodů. S přehledem vyhrála druhý set 25:16 a třetí ještě výrazněji 25:12. Hladký průběh těchto dvou setů a ztráta koncentrace měly za následek obrat v utkání. Domácí volejbalisky darovaly hostům velké množství bodů zejména díky vlastním chybám. Čtvrtý set vyhrály volejbalistky z Prahy jasně 25:13. Bylo srovnáno na 2:2. O vítězi musela rozhodnout zkrácená hra pátého setu. V té už jasně dominovaly hráčky domácí Lokomotivy. Pátý rozhodující set Lokomotiva vyhrála 15:11 a připsala si tak třetí zápasové vítězství v řadě.

TJ Lokomotiva Břeclav „A"- TJ Tatran Střešovice 3:2 (-23,16,12,-13,11)

V sobotu 16. listopadu 2013 nastoupily oba celky k odvetnému utkání. Pro velkou vytíženost sportovní haly si musely volejbalistky přivstat a na palubovce Lokomotivy byly už ráno v 7:30 hodin. Tento časný budíček nebyl na domácích znát. Od prvních míčů zápasu dostaly Pražačky pod velký tlak zejména výborným podáním a kvalitním blokem. Za dvacet minut Lokomotiva vyhrála první set 25:19. Ještě lepší volejbal předváděla děvčata Lokomotivy ve druhém setu, kdy na hřišti zcela dominovala ve všech herních činnostech a vyhrála 25:12. Ani ve třetím setu rozjetá Lokomotiva nepolevila v koncentraci a přejela přes Střešovice 25:17. V tomto zápase předvedly domácí volejbalistky nejlepší výkon v sezóně a zaslouženě vyhrály 3:0.

TJ Lokomotiva Břeclav „A"- TJ Tatran Střešovice 3:0 (19, 12, 17)

Sestava TJ Lokomotiva Břeclav: nahrávačky – Lucia Slobodová, smečařky- Jana Šánová, Michaela Bábíčková, Ivona Pospíšilová a Tereza Hunkařová, blokařky- Šárka Rylichová, Ivana Lucká, diagonální hráčka - Simona Holečková a libero týmu - Hana Moláková.