Vytisknout

3. kolo KP žákyň

3. kolo krajského poháru žákyň odehrálo naše Áčko opět ve Znojmě - Příměticích. Do jejich třetí výkonnostní čtverky nově postoupil velmi silný tým Sokola Brno I, dále se naše holky utkaly znovu s družstvem z Boskovic a domácími Příměticemi.

K prvnímu zápasu nastoupily Břeclavačky proti družsvu Boskovic. Tento zápas byl velmi vyrovnaný, a i přes vlažnější začátek se našim podařilo vyhrát koncovky obou setů a v celém zápase zvítězit 2:0. V dalších dvou zápasech už Břeclavská děvčata nedostala moc šancí. Brňačky i domácí hráčky ze Znojma byly výrazně lepší na servisu a projevila se i neúčast našich třech nemocných hráček. Oba zápasy jsme prohrály 0:2 výrazným rozdílem, ale i přesto byly ve hře Břeclavaček k vidění krásné volejbalové momenty! Třetí místo v tabulce znamená setrvání ve stejné výkonnostní skupině.

Družstvo žákyň B hrálo tentokrát v domácím prosředí tělocvičny na ZŠ Slovácká. K jejich turnaji šesté čtverky se sjela družstva z Jehnic, z brněnské školy Novolíšeňská a z Nového Lískovce. Po velmi dobrém výkonu všech našich hráček a vítězství ve dvou ze třech zápasů obsadily Břeclavačky ve své skupině druhé místo!

Pro další kolo KP žákyň (7. 12.) tedy obě naše družstva zůstávají ve svých výkonnostních skupinách a budou čekat, jak se obmění jejich soupeři. Podle herního systému totiž družstvo na prvním místě tabulky postupuje o úroveň výš a poslední pak sestupuje dolů.  To umožňuje pravidelné obměňování týmů ve skupinách a soupeření mezi družstvy s podobnou výkonností.

Lenka Fabikovičová