Vytisknout

150 dětí na Mikulášském turnaji přípravek!

Ve čtvrtek 5. 12. jsme pro naše nejstarší děti z přípravek 4. - 6. tříd uspořádali Mikulášský turnaj dvojic. Děti byly podle svých dovedností rozděleny do dvou kategorií.

V kategorii oranžového minivolejbalu spolu soupeřili hlavně ti, kteří se do přípravky zapojili až letos. Ze dvou tříčlenných skupin se do finále probojovali a nakonec zvítězili ČTYŘLÍSTCI (Lenka a Soňa Baránkovy), na druhém místě skončili BĚŽCI (Eliška Opálková a Míša Poulová), v boji o třetí místo vyhrály KOKOSKY (Katka Večeřová a Sára Vajbarová).

V červeném minivolejbale byly do tří skupin rozděleny děti, které do volejbalové přípravky většinou chodí už od loňska. Do finálové skupiny se probojovali (podle očekávání) ostřílení kluci: na prvním místě FATMANI (Dan Fabikovič a Tom Wozar), na druhém místě MARŤANI (Martin Halady a Šimon Vydra)a na třetím BULDOGS (Lukáš Florián a Michal Tesař).

Fotky z turnaje najdete zde.

V pátek 6. 12. byla v hale TJ Lokomotiva k vidění největší dětská volejbalová akce, jaká se v Břeclavi kdy konala! Pro letos nově vzniklé přípravky 1. - 4. tříd, které probíhají na několika různých školách v Břeclavi, v Lanžhotě a ve Valticích jsme uspořádali první projektový turnaj barevného minivolejbalu. Více o projektu zde.

Děti soutěžily ve dvou kategoriích podle svého věku: žáci 1. a 2. tříd v kategorii žlutého a žáci 3. a 4. tříd v kategorii oranžového minivolejbalu. Týmy byly složeny ze dvou až třech dětí a byly rozděleny do šestičlenných skupin. Jejich vítězové pak utvořili finálové skupiny, kde se ve vzájemných zápasech poprali o závěrečná medailová umístění.

V kategorii žlutého minivolejbalu prokázali nejvíc šikovnosti a zkušenosti děvčata ze ZŠ Slovácká. Všechna tři medailová místa patřila právě jim: na prvním místě Andrea Fabikovičová a Jana Piškulová, na druhém Arleta Sadílková a Šárka Brucknerová a na třetím Tereza Němečková a Natálie Strušková.

V oranžovém minivolejbalu byla finálová čtverka složená ze zástupců čtyř různých škol: první místo si odvezla ZŠ Valtická (Lukáš Kochan, Ondra Zapletal a Pavel Kurial), na druhém se umístila ZŠ Valtice (Jakub Babič a Matouš Pavlis), na třetím ZŠ Slovácká (Tereza Pláteníková a Karolína Cigánková) a na čtvrtém ZŠ Komenského (Adam Procházka, Štěpán Horníček a Vladimír Schejbal).

První velká minivolejbalová akce byla (myslím) velmi úspěšná! Diplomy a ceny se předávaly za účasti pana R. Zemánka, místostarosty Břeclavi, a také zástupce Břeclavského deníku J. Holobrádek vše náležitě zdokumentoval. Všichni zúčastnění - děti i jejich doprovod z řad učitelů a rodičů - vše zvládli na jedničku a po dlouhém a náročném dopoledni odcházeli spokojeně unavení.

Za celou organizací obou turnajů stojí (kromě trenérky L. Fabikovičové) hlavně hráčky žákovského A-družstva, kteří ochotně pomáhaly nejen s rozhodováním zápasů, ale také s chystáním kurtů a závěrečným úklidem haly. A za to jim patří velký DÍK!

Fotky z turnaje najdete zde.

Lenka Fabikovičová