Vytisknout

Ženy zakončily rok vítězstvím

V Břeclavi pokračovala první volejbalová liga žen. Na palubovce Lokomotivy se představil druhý tým průběžného pořadí VK Hronov. Domácí volejbalisky jsou v letošní sezoně v druhé polovině tabulky a v pátečním utkání nemohly počítat s účastí své nahrávačky Lucie Slobodové. Ta z pracovních důvodů vynechala tento zápas. Na hřišti ji musely nahradit teprve juniorky Marie Backová a Petra Dubinová. Pro tyto mladé hráčky to byla premiéra v první lize žen. Z těchto důvodů byl hostující tým velkým favoritem úvodního břeclavského utkání. Juniorky v dresu Břeclavanek se své premiéry nezalekly a na postu nahrávačky bojovaly ze všech sil. Celý tým však podvědomě cítil, že ztráta první nahrávačky bude příliš citelná a šance na úspěch v utkání malá. To se projevilo na jeho výkonu. Dopouštěl se mnoha nevynucených chyb na příjmu podání, čímž svým mladým nahrávačkám nepomohl. Hosté z Hronova si tak jednoduše připsali do tabulky plný počet bodů za výhru 3:0.

TJ Lokomotiva Břeclav – VK Hronov 0:3 (-15,-18,-22)

Sestava TJ Lokomotiva Břeclav: nahrávačky – Marie Backová a Petra Dubinová, smečařky- Jana Šánová, Michaela Bábíčková a Tereza Hunkařová, blokařky- Šárka Rylichová, Ivana Lucká, diagonální hráčka - Simona Holečková a libero týmu - Hana Moláková.

Sobotní odveta už přinesla zásadně jiný obraz hry obou týmů. Lokomotivě se vrátila do sestavy nahrávačka Lucia Slobodová. Pozvedla se sehranost a především sebevědomí celého týmu. Od prvního hvizdu rozhodčích vyrukovaly Břeclavanky na hosty s nepříjemným taktickým podáním a dominovaly ve všech herních činnostech.

Hostujícímu trenérovi nestačily ani dva oddechové časy na odvrácení jasné prohry v prvním setu 15:25. Po změně stran a v začátku druhého setu trenér Hronova už nějaký recept na Břeclavanky našel. Hostující tým se v úvodu druhé sady ujal vedení 5:2, které ještě navýšil na 14:9. Za tohoto nepříznivého stavu přišla na podání domácí univerzálka Simona Holečková a začala hosty „ničit" svým kvalitním podáním. Její výborné podání přineslo buď přímý bod, nebo položilo základy pro výbornou obranu a tvrdý útok Lokomotivy. Zkušený hostující trenér vyčerpal opět dva oddechové časy, aby hronovský tým dokázal ukončit exhibici Holečkové na podání. Ta si své podání zopakovala dvanáctkrát v řadě. Celý tým Lokomotivy v této části hry na palubovce sportovní haly ZŠ Charvátské Nové Vsi zcela dominoval a otočil druhý set z nepříznivého stavu 9:14 na příjemných 21:14. Za tohoto stavu udělal Hronov změnu v sestavě. Na hřišti se objevila nová smečařka, která pomohla s příjmem podání a oživila i útočnou hru hostů. Břeclavské ženy však žádný obrat v utkání nepřipustily a vyhrály druhý set 25:21. Podobný vývoj měl i třetí set. Břeclav opět prohrávala 2:7 a 17:22. Za tohoto nepříznivého stavu už domácí diváci nevěřili ve vítězství ve třetím setu a už se těšili na čtvrtý set. Opačného názoru byl domácí trenér, který věřil ve zvrat. Na podání totiž nastoupila obecně nejlépe podávající břeclavská volejbalistka Jana Šánová. Její tvrdé, rychle letící podání začalo úřadovat. Celý tým Lokomotivy cítil, jak silnou zbraň má za hřištěm na místě podání. To se projevilo na maximální koncentraci všech domácích hráček. Na výborné podání Šánové navázal celý tým kvalitní obranou a tvrdým útokem. To vše přivedlo břeclavské diváky opět do varu. Za velkého povzbuzování se volejbalová Lokomotiva rozjela k velké stíhací jízdě. Od nepříznivého stavu 17:22 povolila soupeřkám získat jen jeden bod a zaslouženě zvítězila 25:23. Nejlepším výkonem sezóny hráčky Lokomotivy vítězně zakončily volejbalový rok 2013.

TJ Lokomotiva Břeclav – VK Hronov 3:0 (15,21,23)

Sestava TJ Lokomotiva Břeclav: nahrávačky – Lucia Slobodová a Petra Dubinová, smečařky- Jana Šánová, Michaela Bábíčková a Tereza Hunkařová, blokařky- Šárka Rylichová, Ivana Lucká, diagonální hráčka - Simona Holečková a libero týmu - Hana Moláková.

Další utkání odehrají volejbalisky TJ Lokomotiva Břeclav 10. a 11. ledna 2014, kdy na domácí palubovce přivítají aktuálně druhý tým soutěže TJ Sokol Žižkov - Praha.

Volejbalový oddíl TJ Lokomotiva Břeclav přeje všem svým členům, divákům a partnerům hodně zdraví, spokojenosti, úspěchů a vše nejlepší v roce 2014. Volejbalový oddíl TJ Lokomotiva Břeclav děkuje také všem partnerům, bez jejichž pomoci by nebylo možné dosáhnout současné úrovně břeclavského ženského volejbalu.