Vytisknout

4. kolo KP žákyň

V sobotu 7. prosince se odehrálo 4. kolo krajského přeboru žákyň.

Družstvo A hostilo v tělocvičnách na Slovácké týmy ze Znojma-Přímětic, Brna-Novolíšeňské a Kuřimi. Nejhratelnějším soupeřem se zdálo být Znojmo, se kterým jsme se utkali hned v prvním zápase. Bohužel jsme si ale právě v tomhle utkání vybrali největší dávku nervozity z domácího prosředí. Holky byly jak opařené, stály na hřišti bez pohybu a chuti se poprat o každý míč. Přestože Znojemačky neměly těžký servis, nedokázali jsme ho přihrát a nedostali jsme se prakticky ani v jednom setu vůbec do hry.

Břeclav A -Znojmo B 0:2 (-7, -14)

Po úvodním nevydařeném zápase si holky dokázaly v šatně všechno vyříkat a ke druhému zápasu proti Kuřimi nastoupily s chutí a bojovnou náladou. Dařilo se jim na servisu, čímž dokázaly na soupeřky v celém prvním setu vyvíjet tlak a zvítězit 25:21. Ve druhém setu se situace obrátila a musel rozhodnout třetí zkrácený set. Přestože úvod setu se našim vydařil, a dokonce jsme i vedli, po změně stran jsme udělali několik nevynucených chyb, Kuřimačky bodově odskočily a dotázhly set do vítězného konce.

Břeclav A - Kuřim 1:2 (21, -14, -9)

Poslední zápas byl jako na houpačce. Proti nám nastoupila silná Novolíšenská a hned od začátku nám nedávala moc šancí dostat se do hry. Ve druhém setu se situace naprosto otočila a byly to Břeclavačky, které bodovaly ze všech herních činností. Opět tedy musel rozhodnout třetí set. Hostující Brňačky na nás od prvních míčů tlačily servisem a bodový rozdíl postupně narůstal.

Novolíšeňská A - Břeclav A 2:1 (12, -9, 6)

Bez vítězného bodu se družstvo žákyň A propadá do čtvrté skupiny D a další kolo se bude hrát 18. 1. 2014.

Družstvo žákyň B dokázalo v Brně jednou zvítězit a pro další kolo zůstávají ve skupině F.

Znojmo C - Břeclav B 2:0 (0, 13)

Husovice - Břeclav B 2:0 (18, 21)

Břeclav B - Novolíšeňská B 2:0 (24, 21)