Vytisknout

Prvoligové ženy porazily silný Žižkov

Volejbalistky Lokomotivy Břeclav v prvním letošním zápase porazily silný Žižkov.

Ženy TJ Lokomotivy Břeclav po vydařeném posledním zápase loňského roku, kdy porazily VK Hronov 3:0 přivítaly v prvním soutěžním utkání nového roku druhý tým soutěže TJ Sokol Žižkov. Pražačky přijely na palubovku břeclavské Lokomotivy v silné sestavě s cílem potvrdit své postavení v tabulce a plně bodovat. Domácí tým nastupoval k zápasu ve značně pozměněné sestavě. Ze zdravotních důvodů nemohly nastoupit smečařky Jana Šánová, Michaela Bábíčková, Simona Holečková a blokařka Romana Lucká. Poslední den před uzavřením soupisky se manažerovi týmu podařilo doplnit chybějící hráčky. Z partnerského klubu VK KP Brno přišly na hostování Veronika Šnellyová, Tereza Vorlová a Tereza Fialová. Ze Sokolu Jehnice přišla hostovat Veronika Čuňočková. Výkonnost takto narychlo doplněného týmu byla pro trenéra Lokomotivy Ivana Rylicha velkou neznámou. Některé nové hráčky viděl poprvé na čtvrtečním tréninku den před zápasem. Po úvodní nervozitě a po několika nevynucených chybách se domácí tým postupně sehrával. Nové hráčky se brzy zorientovaly v novém prostředí a začaly dokazovat svou herní kvalitu. Hra prvního setu byla dlouho vyrovnaná. Soupeři pravidelně ztrátovali a žádný z nich si nevytvořil větší bodový náskok. První bodový trhák se díky kvalitnímu podání podařil domácí Lokomotivě až v polovině setu, kdy šla do vedení 18:15. Získaný náskok si Břeclavanky pohlídaly až do konce úvodního setu a vyhrály 25:21. Podobný vývoj měl i druhý set. O vítězi rozhodla až dramatická koncovka. V ní byly přesnější opět domácí ženy a vyhrály těsně 25:23. V úvodu třetího setu šla Lokomotiva do slibného vedení 6:2. Ale brzy polevila a nedokázala udržet koncentraci. Hlavně to bylo znát na kvalitě podání a příjmu podání. Pražačky rychle vyrovnaly hru i skóre. V této části hry byly volejbalistky Žižkova téměř bezchybné. Dokázaly ubránit většinu tvrdých útoků domácích smečařek a po zásluze vyhrály třetí set 25:18. Po změně stran nastoupily soupeřky k čtvrtému setu. V něm se břeclavským hráčkám už podařilo najít recept na výbornou obranu soupeře. Lokomotivě se od začátku podařilo vytvořit mírný náskok dvou až tří bodů. Koncentrovanou hrou nepustila soupeře v průběhu celého setu do vedení a jasně vyhrála 25:20 a celý zápas 3:1.

TJ Lokomotiva Břeclav – TJ Sokol Žižkov 3:1 (21,23,-18,20)

Sobotní odveta přinesla jiný obraz hry. V dresu Lokomotivy dostaly příležitost hráčky, které se zatím v I. lize na palubovce moc neobjevovaly a je důležité, aby do druhé poloviny soutěže získaly herní zkušenosti. První nahrávačku Luciu Slobodovou vystřídala loni ještě juniorka Petra Dubinová a post smečařky zaujala Ivona Pospíšilová. I přes velkou snahu všech hráček tahala Lokomotiva od začátku utkání za „kratší konec". Pražský tým si vždy dokázal vytvořit mírný náskok, který si bezpečně pohlídal až do konce setů. Nejvíce hosty potrápil domácí tým ve třetí sadě. Dokonce donutil hostujícího trenéra přerušit hru oddechovým časem, to když Sokol prohrával 14:16. Toto přerušení hry přineslo své ovoce. Hosté se vrátili na palubovku opět v bojovné náladě. V druhé polovině setu srovnali skóre a byli šťastnější i v dramatické koncovce, kterou vyhráli 25:22.

TJ Lokomotiva Břeclav – TJ Sokol Žižkov 0:3 (-20,-17,-22)

Sestava TJ Lokomotiva Břeclav: nahrávačky – Lucia Slobodová a Petra Dubinová, smečařky - Tereza Hunkařová, Veronika Čuňočková a Ivona Pospíšilová, blokařky-Šárka Rylichová a Ivana Lucká, diagonální hráčka – Veronika Šnellyová, libero týmu - Hana Moláková.

Poslední utkání základní části odehrají volejbalistky TJ Lokomotivy Břeclav 17. a 18. ledna v Opavě. Tam na palubovce zkušeného domácího týmu budou bojovat o velice důležité body, které se již započítávají do druhé části soutěže.