Vytisknout

Ženský A tým trápí marodka

Volejbalistky Lokomotivy Břeclav trápí velká marodka

Břeclavské volejbalistky čekal o víkendu další těžký zápas, tentokrát v Opavě. Domácí volejbalistky byly před tímto kolem na čtvrtém místě těsně před pátou Lokomotivou. Oba týmy tedy čekal přímý souboj o důležité body, které se budou již počítat do tabulky druhé části soutěže. Ženy TJ Lokomotivy Břeclav trápí v této části soutěže nezvykle velká marodka. Dlouhodobě jsou mimo hru Michaela Bábíčková, Romana Lucká a kapitánka Jana Šánová. Pro důležitý zápas v Opavě se ze zdravotních důvodů omluvily další dvě hráčky základní sestavy. A to blokařka Ivana Lucká a smečařka Veronika Čuňočková. Z těchto důvodů byly domácí volejbalistky velkým favoritem. V pátečním utkání se Břeclavankám dařilo vzdorovat Opavankám jen v prvním setu. V dramatické koncovce vyhrály těsně 28:26. Další sety už na opavské palubovce dominovaly domácí ženy a zaslouženě vyhrály 3:1. Sobotní odveta přinesla stejný obraz hry. Domácí měli zápas opět pod kontrolou. Až na druhý set. To bezchybná Lokomotiva vyhrála jasně 25:15 a bylo srovnáno na sety 1:1. Hosté však nedokázali udržet koncentraci a díky velkému množství jejich chyb domácí lehce bodovali. Lokomotivě nepomohly ani posily z extraligového VK KP Brno. Pochvalu za předvedený výkon si zaslouží jen zbylé torzo základní sestavy Lokomotivy. Břeclavanky tak odjely z Opavy bez bodu a do druhé části soutěže naskočí do šestičlenné skupiny o udržení v I. lize z čtvrtého místa. V únoru a březnu budou postupně bojovat s VK Rokycany, TJ Sokol Dobřichovice a VŠSK Slavia PF České Budějovice. V prvním dvojzápase přivítá Lokomotiva na domácí palubovce volejbalistky z Českých Budějovic. Utkání se odehrají 1. února od 19 hodin a 2. února od 10 hodin ve sportovní hale TJ Lokomotivy Břeclav.

SK p.e.m.a. Opava - TJ Lokomotiva Břeclav 3:1 (-26,15,13,18)

SK p.e.m.a. Opava - TJ Lokomotiva Břeclav 3:1 (15, -15,17,20)

Sestava TJ Lokomotiva Břeclav: nahrávačky – Lucia Slobodová, Marie Backová a Petra Dubinová, smečařky - Tereza Hunkařová a Tereza Fialová, blokařky-Šárka Rylichová a Simona Holečková, diagonální hráčka – Veronika Šnellyová, libero týmu - Hana Moláková.