Vytisknout

Nadstavba zahájena vítězně

Lokomotiva zahájila nadstavbovou část soutěže vítězně.

Po čtrnácti dnech vstoupila I. liga volejbalistek do své druhé části. Lokomotiva obsadila v základní části soutěže páté místo, a proto budou břeclavské ženy bojovat ve skupině o 7. až 12. místo.

V této nadstavbové části se střetnou s týmy z české skupiny, VŠSK Slavia PF České Budějovice, VK Rokycany a TJ Sokol Dobřichovice.

Volejbalistky břeclavské Lokomotivy začínaly tuto nadstavbovou část v domácím prostředí. Na palubovce břeclavské sportovní haly, kde přivítaly 1. a 2. února jihočeský tým VŠSK Slavia PF České Budějovice.

Jak už se v posledních utkáních stalo zvykem, i tentokrát se břeclavská Lokomotiva v úvodu utkání rozjížděla ztěžka. Po několika nevynucených chybách prohrávaly Břeclavanky v prvním setu 3:6 a domácí trenér musel nepříznivý vývoj přerušit oddechovým časem. Po návratu na palubovku domácí hráčky srovnaly skóre a dostaly se zpět do hry. Vývoj úvodní sady byl vyrovnaný až do dramatické koncovky. Tu lépe zvládly volejbalisky Lokomotivy a vyhrály těsně 28:26. Začátek druhého setu si Břeclavanky už pohlídaly a vytvořily si náskok až šesti bodů. Avšak hostující volejbalisky dokázaly toto bodové manko téměř smazat a přiblížily se domácím na rozdíl jednoho bodu. Díky lepší koncentraci v samotné koncovce hráčky Lokomotivy vyhrály druhý set 25:22.

Třetí set byl už jasnou záležitostí domácího týmu. Břeclavské volejbalistky převýšily soupeře ve všech herních činnostech a jasně vyhrály 25:14 a tím celý sobotní zápas 3:0.

TJ Lokomotiva Břeclav - VŠSK Slavia PF České Budějovice 3:0 (26, 22, 14)

V neděli 2. února se oba týmy utkaly v odvetě. Břeclavanky bohužel neporušily tradici špatných začátků utkání a brzy prohrávaly 2:5 a 12:20. Tuto bodovou ztrátu už nedohnaly a prohrály první set 14:25. I druhou sadu nezačaly ženy Lokomotivy dobře. Ztrátu 0:2 však dokázaly rychle vymazat a začaly soupeře přehrávat. Druhý a třetí set se stal jasnou kořistí domácích a zdálo se, že Lokomotiva pojede na vítězné vlně. S ní se však hosté nechtěli smířit a velkou bojovností vyrovnali skóre setů na 2:2. O vítězi nedělní odvety musela rozhodnout zkrácená hra pátého setu. V ní dokázaly Břeclavanky zmobilizovat poslední zbytky sil a vyhrály rozhodující set 15:10 a tím celý zápas 3:2.

TJ Lokomotiva Břeclav - VŠSK Slavia PF České Budějovice 3:2 (-14, 18, 21, -18, 10)

Sestava TJ Lokomotiva Břeclav: nahrávačky – Lucia Slobodová a Petra Dubinová, smečařky - Simona Holečková, Veronika Čuňočková,Tereza Fialová a Ivona Pospíšilová, blokařky-Šárka Rylichová a Romana Lucká, diagonální hráčky – Tereza Hunkařová a Veronika Šnellyová, libero týmu - Hana Moláková.

K dalšímu náročnému utkání odjíždí tým TJ Lokomotiva Břeclav příští víkend na západ Čech, kde změří síly s týmem VK Rokycany.

Ivan Rylich

Fotky ze zápasu zde.