Vytisknout

Lokomotiva z Rokycan body nepřivezla

Ženy TJ Lokomotiva Břeclav odehrály další dvě utkání I. ligy. Tentokrát cestovaly do Rokycan, kde se utkaly v pátek a sobotu s vedoucím družstvem tabulky 1-Z-II zkušeným týmem VK Rokycany. Volejbalistky Rokycan byly v domácím prostředí velkým favoritem. Hostující Břeclavanky přijely na západ Čech jen se sedmi hráčkami. Ze zdravotních a pracovních důvodů se omluvila polovina břeclavského kádru. Nejvíce chyběly smečařky základní sestavy. Na jejich místě musely nastoupit Simona Holečková a Veronika Šnellyová. Na post diagonální hráčky se postavila mladá nahrávačka Petra Dubinová. Tato netradiční sestava se snažila a bojovala, ale na kompletní domácí tým to nestačilo.

VK Rokycany - TJ Lokomotiva Břeclav 3:0 (19, 18, 21)

V sobotu 8. února se týmy utkaly v odvetě. Břeclavanky nastoupily v téměř stejné sestavě. Jen si vyměnily místa nahrávačky. Na postu první nahrávačky naskočila na palubovku mladá Petra Dubinová a Lucia Slobodová hrála na místě diagonální hráčky. V prvním setu hostující ženy opět bojovaly a domácím se podařilo zvítězit až v koncovce těsně 25:23. Druhý set rozehrály volejbalisky Břeclavi výborně a vybojovaly si vedení 9:3. Ale v následující části utkání neudržely bezchybnou hru. Soupeř brzy vyrovnal a zcela ovládl vývoj druhé sady. Třetí set byl vyrovnaný až do koncovky. V ní se opět prosadil zkušený domácí tým a vyhrál 25:20.

VK Rokycany - TJ Lokomotiva Břeclav 3:0 (23, 18, 20)

Sestava TJ Lokomotiva Břeclav: nahrávačky – Lucia Slobodová a Petra Dubinová, smečařky - Simona Holečková a Veronika Šnellyová, blokařky-Šárka Rylichová a Romana Lucká, libero týmu - Hana Moláková.

O další důležité body budou břeclavské volejbalistky bojovat v sobotu 15. února v 19 hodin a neděli 16. února v 10 hodin. Na domácí palubovce přivítají tým TJ Sokol Dobřichovice, který má v tabulce stejný počet bodů a je v těsném závěsu za Lokomotivou.