Vytisknout

Áčko žen bojovalo o další body

Ženy TJ Lokomotiva Břeclav odehrály další dvě utkání I. ligy. Tentokrát doma přivítaly tým TJ Sokol Dobřichovice. Dal se očekávat tuhý boj, protože oba týmy měly v tabulce stejný počet bodů a jednalo se tedy o přímý souboj o třetí místo ve skupině 1-Z-II. První set byl vyrovnaný až do samé koncovky. V ní byly přesnější břeclavské hráčky a vyhrály těsně 25:23. Po úspěšné koncovce se domácí volejbalistky uklidnily a zcela ovládly druhý set, který vyhrály 25:19. Ve třetím setu však tým Lokomotivy polevil. Hostující Dobřichovice je za to potrestaly a vyhrály třetí set 25:23. Do čtvrtého setu nastoupily Břeclavanky plně koncentrované a v průběhu setu přehrávaly soupeře ve všech herních činnostech. Důležitý čtvrtý set vyhrály jasně 25:14 a tím celý zápas 3:1.

TJ Lokomotiva Břeclav – TJ Sokol Dobřichovice 3:1 (23,19,-23,14)

V prvním setu odvetného nedělního utkání se domácí hráčky dopustily nepochopeného herního výpadku. Ostudným výkonem prohrály úvodní set 9:25. Naštěstí svůj herní výpadek napravily hned ve druhém setu, který jasně vyhrály 25:19. Ve třetím setu se zase pro změnu zvedly hostující volejbalistky a vyhrály stejným poměrem 25:19. Bláznivý zápas jako na houpačce pokračoval ve čtvrtém setu. Domácí tým udělal dvě změny v sestavě. Na post blokařky nastoupila Simona Holečková a na smeč Veronika Čuňočková. Lokomotivě tato změna prospěla. Její hra se zpřesnila a v této části utkání předváděly břeclavské volejbalisky výborný volejbal. Po zásluze vyhrály čtvrtý set 25:12 a vyrovnaly skóre setů na 2:2. O vítězi nedělní odvety musela rozhodnout zkrácená hra pátého setu. V ní se nedokázaly Břeclavanky vyvarovat zbytečných chyb a koncovce prohrály těsně 13:15.

TJ Lokomotiva Břeclav – TJ Sokol Dobřichovice 2:3 (-9,19,-19,12,-13)

Sestava TJ Lokomotiva Břeclav: nahrávačky – Lucia Slobodová a Petra Dubinová, smečařky - Simona Holečková, Veronika Čuňočková,Tereza Fialová a Tereza Hunkařová, blokařky-Šárka Rylichová a Romana Lucká, diagonální hráčka – Veronika Šnellyová, libero týmu - Hana Moláková.

K dalšímu náročnému utkání odjíždí tým TJ Lokomotiva Břeclav za čtrnáct dnů na jih Čech, kde budou bojovat o další důležité body s týmem VŠSK Slavia PF České Budějovice.