Vytisknout

7. kolo KP žákyň

V sobotu 1.3.2014 se konal 7. turnaj krajského přeboru st. žákyň ve volejbale. Tým A odehrál své kolo v Brně na ZŠ Novolíšeňská a Béčko hrálo tentokrát v domácím prostředí na ZŠ Slovácká.

Ve třetí výkonnostní skupině se proti našemu Áčku postavila družstva ze Znojma, VK KP Brno a domácí Novolíšeňská. V prvním zápase jsme nastoupili proti Znojmu - Příměticím. Tento tým dlouhodobě předvádí velmi kompaktní hru v poli a s postupem sezóny přidal i zlepšení v dalších herních činnostech. Znojmo výrazně přitvrdilo na servisu i útoku, oproti tomu Břeclavačky v těchto činnostech dost chybovaly. Bodovou ztrátu už se v koncovkách nepodařilo dotáhnout a zápas jsme prohráli 0:2 (-20, -19).

Ke druhému zápasu se proti našim postavil na pohled mnohem vyspělejší tým VK KP Brno. První set byl velmi vyrovnaný a rozhodl se až v úplné koncovce. V ní byly naše děvčata o něco bojovnější a přesnější a zaslouženě vyhrály 26:24. Ve druhém setu už se nám podařilo díky koncentrovanému a přesnému výkonu zatlačit na soupeřky, které začaly pod tlakem chybovat. Náskok jsme si už nenechali utéct a v celém zápasu jsme tak zvítězili 2:0 (24, 15).

Ve třetím utkání jsme změřili síly s domácí Novolíšeňskou. V prvním setu jsme s tímto vyzrálým a velmi silovým týmem dokázali držet krok jen do půlky. Pak hráčky přitvrdily na servisu, který už jsme nedokázali přesně přihrát. Druhý set se nám také dařilo držet velmi kvalitní podání a soupeřky se už tak často nedostávaly ke kvalitnímu zakončení. Naopak my jsme velmi dobrou hrou v poli dokázali získávat body na svou stranu. Přesto jsme ale napínavou koncovku nedokázali uhrát a celý zápas tak pro sebe získali domácí. BV - Novol. 0:2 (-18, -25)

Pro další kolo 15. 3. zůstávají hráčky Břeclavi A ve třetí skupině.

Na ZŠ Slovácká tentokrát B tým Lokomotivy Břeclav hostil 6. skupinu KP žákyň. Kromě našich se jej zúčastnily ještě družstva ze ZŠ Vejrostova Brno B ( TJ DDM Brno B), ZŠ Novolíšeňská Brno B (Junior Brno B) a ASK Blansko.

V úvodním utkání se utkali tradiční rivalové Břeclav s Novolíšeňskou. Brněnskému celku se v tomto utkání dařilo snad vše na co sáhl a těsně zvítězil 2:0 po setech 27:25 a 25:23. Druhý zápas hrál domácí celek s ASK Blansko a bez větších prolémů zvítězil 2:0 (20,20). V závěrečném zápase domácí hráčky narazily na favorita turnaje - ZŠ Vejrostova B. Po výborném výkonu domácí žačky zvítězily 2:1 po setech 25:18, 20:25 a 15:8.

Sestava družstva: Fukalová, Hrabalová, Pazderová, Florianová, Hanáková, Podroužková, Poláchová a Fikrová.

Do vyšší skupiny postupuje Vejrostova B, do nižší sestupuje Blansko.