Vytisknout

Ženy vybojovaly důležité body

Břeclavské volejbalistky čekal v pátek a sobotu další těžký dvojzápas. Po bodové ztrátě z minulého týdne, kdy v Českých Budějovicích prohrály oba zápasy a nezískaly ani bod, hostily vedoucí tým své skupiny VK Rokycany. Zkušený západočeský tým přijel do Břeclavi v kompletní sestavě s cílem potvrdit své vedoucí postavení a odvést si z jihu Moravy plný počet bodů. Tým Lokomotivy se prohrou z minulého týdne posunul v tabulce dolů a přiblížil se nepříjemné barážové pozici. Na té byl zatím soupeř z minulého utkání tým VŠSK Slavia PF České Budějovice se stejným počtem bodů jako Lokomotiva. Břeclavanky se konečně sešly k důležitému utkání v kompletní sestavě. Do týmu se vrátila uzdravená blokařka Ivana Lucká a tak se volejbalistky Lokomotivy chtěly poprat o všechny body, aby si před posledním dvojzápasem vytvořily bodový náskok. Úvod zápasu byl zahájen maximální koncentrací na hru v podání obou soupeřů. Bojovalo se o každý bod. První set byl vyrovnaný až do samotné koncovky, v níž byli šťastnější hosté a vyhráli těsně 25:23. Podobný vývoj měl i druhý set. Jen s tím rozdílem, že v koncovce setu měla navrch Lokomotiva a vyhrála po velkém boji 28:26. I další sety byly vyrovnané a předváděný volejbal se musel divákům líbit. Ženy Břeclavi bojovaly o každý bod. V důležitých chvílích dramatické koncovky se dokázaly plně koncetrovat a zaslouženě vyhrály třetí i čtvrtý set a tím celý zápas 3:1.

TJ Lokomotiva Břeclav – VK Rokycany 3:1 (-23, 26, 20, 22)

Sobotní odveta přinesla opět napínavý volejbal. V prvním setu na palubovce zcela jasně dominovala domácí Lokomotiva a přejela Rokycany 25:12. Ty se z tohoto výprasku rychle oklepaly a druhý set vyhrály 25:22. Třetí set zase patřil Břeclavankám, které po výborném výkonu vyhrály 25:19. I do čtvrtého setu vstoupily hráčky Lokomotivy výborně. Bod po bodu si vytvořily velice slibný náskok 20:16. O ten však záhy přišly. To když se na podání postavila hostující nahrávačka, která se svým výborným podáním nejvíce zasloužila o zvrat v tomto setu. Rokycany vyrovnaly na 22:22 a byly přesnější i v koncovce, kterou vyhrály 25:23. Bylo srovnáno na sety 2:2 a o vítězi celého utkání musela rozhodnout zkrácená hra pátého setu. Lokomotiva v úvodu rozhodujícího setu ztrácela a prohrávala 1:3. I v dalším průběhu setu si hráčky Rokycan udržovaly bodový náskok a Břeclavankám se podařilo vyrovnat až na poslední chvíli. To když po dlouhé výměně vybojovaly třináctý bod a srovnaly skóre na 13:13. Koncovku pátého rozhodujícího setu si už nenechaly utéct. Obrovskou bojovností dokázaly ubránit všechny útoky hostů a vyhrály poslední sadu 15:13.

TJ Lokomotiva Břeclav - VK Rokycany 3:2 (12, -22, 19, -23, 13)

Břeclavské volejbalistky opět dokázaly, že když hrají v kompletní sestavě, jsou schopny porazit každého soupeře v I. lize. Za tyto dva vyhrané zápasy si Lokomotiva připsala do tabulky pět důležitých bodů. Tím se však ještě definitivně nezbavila hrozby baráže. V souběžně hraném utkání dokázaly volejbalisky Českých Budějovic jednou vyhrát v Opavě 3:2 a připsaly si do tabulky dva body. Tím má břeclavská Lokomotiva před Slavií České Budějovice náskok jen tří bodů a o týmu, který bude hrát baráž o účast v I. lize se rozhodne až v posledním dvoukole. To se odehraje příští týden. I když má Lokomotiva náskok tří bodů, Jihočešky mají výhodnější výchozí pozici. Na domácí palubovce přivítají poslední celek soutěže TJ Tatran Střešovice B a dá se očekávat šestibodový zisk Českých Budějovic. Na to musí Břeclavská Lokomotiva reagovat ziskem nejméně čtyř bodů a to na hřišti Dobřichovic, které jsou v tabulce na třetím místě před Lokomotivou. V Českých Budějovicích a Dobřichovicích bude probíhat dramatický boj na dálku až do posledního míče.

Sestava TJ Lokomotiva Břeclav: nahrávačky – Lucia Slobodová a Petra Dubinová, smečařky - Tereza Hunkařová, Simona Holečková a Veronika Čuňočková, blokařky-Šárka Rylichová, Ivana Lucká a Romana Lucká, diagonální hráčka – Veronika Šnellyová, libero týmu - Hana Moláková.