Vytisknout

Vítězné zakončení prvoligové sezóny

Prvoligové volejbalistky Lokomotivy Břeclav ukončily sezónu vítězným zápasem!

Břeclavské volejbalistky čekal v pátek 14. března a sobotu 15. března poslední dvojzápas letošní těžké sezóny.

Volejbalový tým Lokomotivy Břeclav cestoval do známého volejbalového města Dobřichovic nedaleko Prahy. Tým místního Sokola byl v tabulce před tímto posledním kolem před hostující Lokomotivou s náskokem 5 bodů. Jednalo se tedy o přímý souboj sousedů v tabulce, kdy v případě plného bodového zisku hostů mohla Lokomotiva v tabulce přeskočit domácí Sokolky. Před pátečním večerním zápasem břeclavské volejbalisky však podobné úvahy v hlavách vůbec neměly. Spíše je trápila skutečnost, že musely v Dobřichovicích vybojovat 4 body, aby se vyhnuly nepříjemné baráži o účast v příštím ročníku I. ligy. O toto nechtěné barážové místo bojovala Lokomotiva na dálku s týmem VŠSK Slavia PF České Budějovice, který byl před tímto dvojzápasem v tabulce jen 3 body za Břeclavankami. Jihočešky však měly před posledním hracím kolem výhodnější výchozí pozici. Na domácí palubovce přivítaly poslední celek soutěže TJ Tatran Střešovice B a dal se očekávat šestibodový zisk Českých Budějovic.

Břeclavský tým povzbuzen výhrou z minulého týdne, kdy dokázal dvakrát porazit vedoucí tým VK Rokycany, přijel do Dobřichovic v plné sestavě dobře naladěn a koncentrován na nejdůležitější zápas sezóny. I domácí Sokol se na toto poslední dějství sezony dobře připravil. Svou sestavu posílil o hostující extraligové volejbalistky z týmu Volleyball Club Slavia Praha. Domácí si na Břeclavanky přichystali i další překážku. To když pro zápas použil jinou značku míčů. Běžně používanou značku Gala nahradil míči značky Molten, na které nejsou břeclavské volejbalistky zvyklé. Dalším zajímavým překvapením byl asistent trenéra barážového protivníka týmu VŠSK Slavia PF České Budějovice, který se objevil nejdříve v zázemí domácího týmu a následně i při samotném zápase. Tato důkladná příprava ze strany Dobřichovic dávala tušit, že není žádoucí, aby Lokomotiva zvítězila.

Páteční zápas začal za burácejícího zvuku domácích bubnů, který neutuchal po celou dobu utkání. V hale nebylo slyšet vlastního slova, což znesnadňovalo koučování týmu. První set byl vyrovnaný až do samotné koncovky, v níž byli šťastnější domácí a vyhráli 25:22. Tato ztráta setu hostujícím týmem neotřásla, ba naopak.

Do druhého setu břeclavské ženy vstoupily výbornou hrou. V úvodu setu si vytvořily náskok čtyř bodů, když vedly 6:2. I v dalším průběhu druhého setu hrály Břeclavanky pozorně a zaslouženě vyhrály 25:22. Rozhodující pro vývoj celého utkání se ukázala třetí sada. V ní si žádný ze soupeřů nedokázal vytvořit bodový náskok. V průběhu celého třetího setu dělil týmy od sebe rozdíl jen jedno nebo dvou bodů. Tento velký boj pokračoval daleko nad rámec běžných 25 bodů. V tomto nervy drásajícím souboji předvedly větší touhu po vítězství hostující Břeclavanky a vyhrály těsně 30:28. Veledůležitý zisk třetího setu volejbalistky Lokomotivy uklidnil. V úvodu čtvrtého setu pokračovaly ve výborném výkonu. Dobřichovicím o tři body odskočily a za stavu 17:14 se hostujícímu týmu podařilo střídání. Na podání vystřídala Simonu Holečkovou Tereza Fialová. Podání této nové hráčky na palubovce dělalo domácím Sokolkám velké problémy. Od tohoto okamžiku naše volejbalistky na palubovce zcela dominovaly. Domácí trenérka nezastavila rozjetou Lokomotivu ani přerušením hry oddechovým časem. Hosté vyhráli čtvrtý set jasně 25:15. Tím vypuklo v týmu Břeclavi obrovské nadšení a společně se všichni radovali ze zaslouženého vítězství 3:1 a zisku důležitých 3 bodů.

TJ Sokol Dobřichovice - TJ Lokomotiva Břeclav 1:3 (22,-22,-28,-15)

Po pátečním plném bodovém zisku ještě Lokomotiva neunikla barážovému ohrožení. Potřebovala v sobotu uhrát nejméně jeden set, ale pro větší jistotu jeden bod. Před začátkem sobotního utkání byly Břeclavanky v dobré náladě. Věřily si a už se jim v hlavách honila i jiná motivace než se vzdálit baráži. A to získat i v odvetě plný počet bodů a tím o bod přeskočit Dobřichovice v konečném pořadí. Vývoj sobotního zápasu byl přesnou kopií toho pátečního.Sokol vyhrál první set a Lokomotiva vyrovnala výhrou v druhém setu. Tvrdý boj zavládl opět ve třetím setu, kdy v dramatické koncovce vyhrály Břeclavanky26:24. Ty také dominovaly ve čtvrtém setu, který jasně ovládly 25:16.

TJ Sokol Dobřichovice - TJ Lokomotiva Břeclav 1:3 (21,-17,-24,-16)

Břeclavský tým dokázal téměř nemožné. Z Dobřichovic si odvezl plný počet bodů. Tím se zbavil barážového ohrožení a nejen to. Jako bonus bodově předstihl Dobřichovice a v celkové tabulce I. ligy skupiny o 7. až 12. místo se umístil na třetí příčce. Volejbalistky TJ Lokomotivy Břeclav předvedly v Dobřichovicích nejlepší kolektivní výkon celé sezóny. Dokázaly svou fyzickou a hlavně psychickou odolnost a zaslouženě odjížděly domů spokojené.

Sestava TJ Lokomotiva Břeclav: nahrávačky – Lucia Slobodová a Petra Dubinová, smečařky - Tereza Hunkařová, Simona Holečková, Veronika Čuňočková a Tereza Fialová, blokařky-Šárka Rylichová, Ivana Lucká a Romana Lucká, diagonální hráčka – Veronika Šnellyová, libero týmu - Hana Moláková.

Trenérem v těchto utkáních byl Ivan Rylich s asistenty Davidem a Janou Šánovými.