Vytisknout

100 dětí z našich přípravek bojovalo v turnaji minivolejbalu

V neděli ráno začalo do břeclavské haly proudit spousta natěšených dětí v doprovodu rodičů. Vedení volejbalového oddílu na tento den totiž přichystalo druhý srovnávací turnaj v minivolejbalu pro děti z přípravek 1. - 4. tříd.

100 dětí ze šesti základních škol z Břeclavi, Valtic a Lanžhota, na kterých od letošního školního roku probíhá pravidelný kroužek volejbalové přípravky, zápolilo mezi sebou o cenné body.

Soutěžilo se opět ve dvou výkonnostních kategoriích. Ve žluté kategorii (děti 1. a 2. tříd) se hrálo podle pravidel žlutého minivolejbalu, děti byly rozděleny do 3 skupin po šesti týmech. V kategorii druhé (oranžový minivolejbal - děti 3. a 4. tříd) se soutěžilo ve čtyřech skupinách po šesti družstvech. Sečtěno a podtrženo - na šesti malých hřištích se odehrálo 21 kol osmiminutových zápasů!

V oranžovém minivolejbalu bylo složení finálové skupiny pestré. Nakonec se jako nejlepší ukázali chlapci ze ZŠ Valtická, na druhém místě skončila děvčata z Lanžhota, třetí příčku obsadili hoši ze Slovácké a čtvrtí skončily Valtice.

V kategorii žlutého minivolejbalu se do finálové skupiny dostala tři družstva ze ZŠ Slovácká a spolužačky z jedné školy se tak mezi sebou popraly o závěrečné umístění.

Všechny zúčastněné děti si odnesly diplom, sladkou odměnu a snad i krásný sportovní zážitek z volejbalové akce. Velký dík patří všem zúčastněným členům oddílu, kteří svou pomocí přispěli k hladkému průběhu turnaje.

LF

Fotky z turnaje zde.