Vytisknout

Velká minivolejbalová výprava

V neděli 13. dubna se 50 dětí z našich přípravek vydalo na finálový turnaj Jihomoravského minivolejbalu do brněnské sportovní haly na Vodové.

Zastoupení jsme měli ve všech pěti kategoriích barevného minivolejbalu:

Velmi úspěšné byly naše nejmenší volejbalistky, které soutěžily v kategorii žlutého minivolejbalu (1.-2. třída). "Ostřílené mazačky" Andrejka Fabikovičová s Janičkou Piškulovou a Šárka Brucknerová, Terezka Němečková a Alča Gančarčíková potvrdily očekávání a ve svých skupinách jasně zvítězily. Po zásluze si tak mohly odvézt z Brna zlaté medaile! I další dva týmy ve žlutém minivolejbale se držely statečně, a také si připsaly krásná vítězství.

V kategorii oranžového minivolejbalu (2.-3. tř.) nás zastupovaly také čtyři týmy. Každý z nich si připsal několik výher a ve svých skupinách se umístili na prostředních příčkách.

V červeném minivolejbale (3.-4. tř.) byly našim nejúspěšnějším týmem sourozenci Tesařovi. Tentokrát to sice na zlato nestačilo, ale druhé místo je v tak silné konkurenci velmi pěkný výsledek. Ostatní tři červené týmy se také neztratily a ve svých skupinách obsadily 3., 6. a 7. místo.

Mezi nejlepší dvanáctku v zeleném minivolejbale (4.-5. tř.) se před finálovým turnajem probojovaly dva naše týmy. Tým složený z našich nejzkušenějších malých volejbalistů (Dan Fabikovič, Tom Wozar, Magda Bukovská a Martin Halady) si ve své skupině vybojoval postup do semifinále. V něm se jim podařilo zvítězit, a tak je čekal poslední zápas sezóny proti věčným rivalům ze Znojma. S těmi už v letošní sezóně změřili síly několikrát, ale ani jednou je nedokázali porazit. Celý zápas byla jedna velká krásná podívaná! Oba týmy jsou složené z vyhraných a technicky vyspělých hráčů a hráček, takže místy byl k vidění i "opravdový" volejbal. Celý zápas měl velmi vyrovnaný průběh a oba týmy se přetahovaly o každý bod. Znojemským se podařilo několik nechytatelných prasátek, naši na oplátku bodovali dobře umístěným útokem. Rozhodl až poslední míč, který pro sebe získali bohužel hráči ze Znojma. Vyhráli tak celý turnaj o jediný bod, a obhájili tím prvenství z předchozích turnajů. Při vyhlašování výsledků ale udělali krásné gesto, kdy spolu se svou trenérkou věnovali obdrženou cenu (minivolejbalový míč) našim dětem, aby tak ocenili jejich kvalitní a velmi bojovný výkon. Náš zelený tým "C" si za druhé místo v celé sérii minivolejbalových turnajů po zásluze odvezl stříbrné medaile. Naše další dva týmy v zeleném předváděly také velmi bojovné výkony a ve svých skupinách se umístily ve středu tabulky.

V kategorii modrého minivolebalu měla Břeclav dva týmy. Zde jsou soupeři většinou nad síly našich teprve začínajících dětí, ale i tak byly k vidění pěkné volejbalové momenty. Každá turnajová zkušenost je výborná a všichni se zase posunuli o krůček dál!

Za všechny zúčastněné trenéry a kouče můžu určitě napsat, že se nám vystoupení všech našich svěřenců moc líbilo. Hlavně jejich nasazení a bojovnost zaslouží náš obdiv! Všichni se už těšíme na další ročník Jihomoravského minivolejbalu, který bude startovat v novém školním roce!

LF

Fotky z turnaje zde.