Vytisknout

Z Lokomotivy až do reprezentace ČR

MARIKA TESAŘOVÁ hodnotí volejbalovou sezónu 2013-14 pro týdeník „Břeclavsko".

Marika je odchovankyní volejbalového oddílu TJ Lokomotiva Břeclav, v současné době studuje na brněnském sportovním gymnáziu L. Daňka, je hráčkou extraligového družstva VK KP Brno a členkou juniorského reprezentačního týmu České republiky.

Otázky položil: Jiří Holobrádek – šéfredaktor týdeníku Břeclavsko, odpověděla: Marika Tesařová

1) Jak často jsi v extraligových zápasech nastupovala a na jakém postu?

Bohužel v letošní sezoně jsem toho moc neodehrála. Hlavní příčinou bylo zranění, které mě postihlo na začátku sezony. Proto jsem spíše střídávala, a to na postu univerzálky nebo smečařky.

2) Byl titul před sezonou cílem, nebo to bylo spíš příjemné překvapení?

Překvapení to bylo zejména pro kadetský tým Erika Nezhody, ale pro nás svěřenkyně trenéra Ondřeje Marka, co jsme se účastnily pouze finálových turnajů a ne celé soutěže kadetek, to bylo cílem. Jsem ráda, že se nám podařilo splnit cíl a vybojovat mistrovský titul ČR v kategorii kadetek.

3) Nastupovala jsi během sezony i v jiných kategoriích třeba za ženy?

Během sezony jsem nastupovala i v extralize žen za tým VK SG Brno. Kde jsem získala spoustu zkušeností. I když někdy to nebylo lehké, přece jenom jsme nastupovaly proti zkušeným a starším hráčkám. Přesto jsem ráda, že jsem okusila hrát nejvyšší soutěž ve volejbale žen v České republice.

4) Překvapila tě nominace do juniorské reprezentace České republiky?

Nominaci jsem spíše nečekala. Takže překvapená jsem určitě byla. Myslím si, že být v reprezentaci je sen každého sportovce.

5) Jaké akce tě s reprezentací čekají?

Nejbližší akce, která mě s reprezentací čeká, je kvalifikace na Mistrovství Evropy juniorek v Nizozemí. Pokud se nám podaří kvalifikovat, tak bude následovat Mistrovství Evropy juniorek.

6) Volejbalově jsi vyrůstala ve svém domovském klubu Lokomotiva Břeclav. Jak hodnotíš současnou práci s volejbalovou mládeží v Břeclavi?

V Břeclavi už tak často nejsem, ale práce s volejbalovou mládeží byla vždy na velmi dobré úrovni. A jelikož moji mladší sourozenci reprezentují břeclavský volejbal, tak můžu potvrdit, že práce s mládeží na Lokomotivě stále kvete.