Vytisknout

Turnaj žaček O pohár Břeclavi

V sobotu 3. května jsme opět zaplnili halu k prasknutí. Sešlo se tu dohromady 12 týmů dívek ročníků 1998 a mladších, aby se porvaly o Pohár města Břeclavi. Turnaje se kromě domácích zúčastnila 2 družstva z Brna - ZŠ Novolíšeňské, brněnský Junior, jihomoravský výběr KCM, Uherské Hradiště, Jehnice, 2 družstva z Vyškova a družstvo Sokola Vídeň.

Družstva byla rozdělena do třech skupin po čtyřech účastnících, kde si systémem "každý s každým" zajistila účast v následných skupinách o závěrečná umístění. Domácí Lokomotiva postavila do turnaje 3 týmy. Áčko, složené z nejstarších a nejzkušenějších hráček mělo velmi blízko k postupu do finálové trojky. Jen několik bodů v závěrečném součtu umístění v základní skupině je odsunulo na druhé místo. Dokázaly porazit Sokol Vídeň i Vyškov B 2:0, ale s Juniorem remízovaly 1:1, a právě horší skóre s tímto družstvem je odsunulo na druhou příčku v základní skupině. Pokračovaly tedy dál ve skupině o 4.-6. místo, kde se potkaly s výběrem jihomoravského KCM a svými spoluhráčkami z Béčka.

Družstvo našeho B týmu bylo sestaveno ze třech zkušených hráček a pěti děvčat, které se teprve seznamovaly s novým (a o dost složitějším) postavením. Přestože to pro ně byl náročný úkol, soustředit se zároveň na přebíhání v poli i na hru soupeře, dokázaly uhrát výborné výsledky a zaslouženě postoupily ze druhého místa do skupiny o 4.-6. místo. Tam už se ale projevila nezkušenost a malá vyzrálost některých hráček a oba týmy - jak KCM, tak i naše Áčko - už byly nad jejich síly.

Naše Céčko bylo složené z nejmladších hráček, které v letošní sezóně poprvé okusily hraní v šestce na velkém hřišti. Pro ně byl tento turnaj spíše jen sbírání zkušeností a nakouknutí do většího volejbalu. Všechna děvčata se ale statečně rvala o každý míč, jejich výkon určitě nebyl žádnou ostudou a všechny si zaslouží velkou pochvalu!

Do skupiny o 1.-3. místo se probojovala družstva Junioru Brno, Vyškov A a Uherské Hradiště. Nejlepším týmem a celkovým vítězem turnaje se podle očekávání stal Junior Brno, na druhém místě skončily hráčky Vyškova A a třetí příčku obsadilo Uherské Hradiště. Všechna družstva obdržela diplomy, menší či větší ceny a vítězný Junior si do Brna odvezl krásný Pohár města Břeclavi.

Závěrečná umístění:

1. Junior Brno, 2. Vyškov A, 3. Uherské hradiště, 4. Loko Břeclav A, 5. KCM Brno, 6. Loko Břeclav B, 7. Sokol Vídeň, 8. Jehnice, 9. Novolíšeňská A, 10. Vyškov B, 11. Novolíšeňská B, 12. Loko Břeclav C

LF

Fotky z turnaje zde.