Vytisknout

Zahájení sezóny a první domácí zápasy žen A

V páteční podvečer 11. října zavládla ve sportovní hale TJ Lokomotiva Břeclav slavnostní atmosféra. Volejbalový oddíl TJ Lokomotiva Břeclav zde pří příležitosti úvodního domácího zápasu I. ligy žen oficiálně zahajoval novou sezonu.K této slavnostní chvíli si pozval své partnery, významné hosty, hráčky a hráče svých mládežnických týmů, jejich rodiče a také širokou volejbalovou veřejnost. Vedení klubu s potěšením přivítalo řadu významných partnerů. Za město Břeclav přijal pozvání Ing. Luboš Krátký a Mgr. Richard Zemánek, za společnost BORS Břeclav a.s. Ing. František Zugar, za společnost GUMOTEX a.s. Ing. Jiří Kalužík, za společnost EUROPRINTY s.r.o. pan Zdeněk Filípek a za společnost PEMAG s.r.o. Ing. František Polach. Význam této události podtrhla i účast sportovních partnerů. Český volejbalový svaz zde zastupoval Aleš Novák, reprezentační trenér kadetek ČR a člen ústředního vedení ČVS odpovědný za přípravu volejbalové mládeže. Partnerský klub VK KP Brno zastupoval ředitel klubu Richard Wiesner. Celou akci moderoval známý volejbalový odborník Miloš Kosík, který po úvodním přivítání hostů představil i aktéry mistrovského utkání - domácí TJ Lokomotivu Břeclav a hostující ženy VK Moravská Slávia Brno. V přestávkách mezi jednotlivými sety zápasu pak postupně představoval divákům všechna mládežnická družstva Lokomotivy. Na palubovce se tak postupně vystřídalo všech 187 volejbalových nadějí břeclavského klubu. Od nejmladších přípravek přes týmy žákyň až po tým juniorek. Výčet volejbalových týmů zakončil rezervní tým žen TJ Lokomotiva „B". Došlo také k slavnostnímu předání ocenění ČVS za zásluhy o volejbal panu Josefu Janíčkovi u příležitosti jeho významného životního jubilea.

Samotný zápas se odehrával před plnou tribunou a skvělou diváckou kulisou. Zejména nejmladší hráčky a hráči z volejbalových přípravek byli nejvíce slyšet. Jásotem oslavovali každý bod získaný domácím týmem a vytrvale povzbuzovali své volejbalové vzory.

Břeclavské ženy rozehrály důležitý zápas velmi dobře. V polovině prvního setu si vytvořily mírný bodový náskok a vedly 12:9. Bojovalo se o každý bod a hostujícím volejbalistkám se podařilo vyrovnat na 22:22. V koncovce setu měla zase navrch Lokomotiva a vyhrála těsně 25:23. Druhý a třetí set ovládly hráčky z Brna a ujaly se vedení 2:1 na sety. Volejbalistky domácí Lokomotivy se však s nepříznivým stavem dokázaly vyrovnat. Pravou volejbalovou bitvou o každý bod byl čtvrtý set. Oba týmy trpělivě ztrátovaly a nikomu se nepodařilo bodově odskočit. Důležité pro vývoj tohoto rozhodujícího setu bylo, že se Lokomotivě od začátku podařilo vytvořit mírný náskok jednoho až dvou bodů. Koncentrovanou hrou nepustila soupeře v průběhu celého setu do vedení a vyhrála 25:21. Bylo srovnáno na sety 2:2 a vítězi celého utkání musela rozhodnout zkrácená hra pátého setu. Lokomotiva v úvodu rozhodujícího setu ztrácela a prohrávala 1:3. V polovině setu se domácím podařilo vyrovnat na 7:7. Koncovku však lépe zvládli hosté. Obrovskou bojovností dokázali ubránit téměř všechny útoky domácích a vyhráli poslední sadu 15:9.

TJ Lokomotiva Břeclav – VK Moravská Slávia Brno 2:3 (23, -17, -19, 21, -9)

Sobotní odveta přinesla už jiný volejbal. Břeclavský tým nedokázal zopakovat páteční výkon. Jen ve druhém setu se Lokomotivě podařilo hostům vzdorovat. I ve třetím setu Břeclavanky bojovaly a vedly už nadějným rozdílem 18:13, ale sérií zkažených příjmů podání se o vedení připravily. Zkušený hostující tým složený z bývalých extraligových hráček vyrovnal skóre a v samotné koncovce si pohlídal výsledek. Brňanky vyhrály i třetí set a tím i celý zápas 3:0.

TJ Lokomotiva Břeclav – VK Moravská Slávia Brno 0:3 (-15, -23,- 20)

Sestava TJ Lokomotiva Břeclav: nahrávačky – Lucia Slobodová a Anna Pospíšilová, smečařky- Jana Šánová, Tereza Hunkařová a Michaela Bábíčková, blokařky- Šárka Rylichová, Ivana Lucká a Romana Lucká, diagonální hráčka Barbora Najbrtová, libero týmu Hana Moláková.